Home
   

Європейський Союз та Ради Європи підтримують зусилля адвокатів України у використанні європейських механізмів захисту прав людини, 25червня2013 р.

Представники національних асоціацій адвокатів та правозахисники України, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та Росії зібралися в Києві 25 червня 2013 р. на захід з нагоди відкриття спільного проекту ЄС та Ради Європи “Посилення спроможностей адвокатів щодо реалізації на національному рівні положень Європейської конвенції з прав людини та Європейської соціальної хартії (переглянутої)”.

Проект спрямований на розвиток потенціалу адвокатів України з метою ефективного захисту прав людини шляхом поглиблення знань та розширення практичних навичок у сфері застосування положень Європейської конвенції з прав людини та Європейської соціальної хартії (переглянутої). Проект покликаний надати адвокатам практичні засоби для успішного розгляду справ на основі основоположних Європейських конвенцій з прав людини у веденні справ в українських судах та в Європейському суді з прав людини. Україна стала повноправним членом Ради Європи у 1995 році. У 1997 році Україна приєдналася до Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) та у 2006 році - до Європейської соціальної хартії (переглянутої) (ЄСХП).

Європейська програма з прав людини для фахових юристів (Programme HELP) – це інструмент Ради Європи для дистанційної освіти з питань ЄКПЛ на національному рівні. «Programme HELP має на меті надати підтримку суддям, адвокатам і прокурорам з усіх 47 держав-членів Ради Європи у покращенні практичних навичок у сфері застосування положень ЄКПЛ в їхній повсякденній роботі», - зазначила Голова відділу по сприянню реалізації програм щодо дотримання прав людини в країнах-членах Ради Європи Тетяна Термачіч. Вона також повідомила про те, що в рамках програми «HELP» планується розробка дистанційного курсу навчання про забезпечення рівності прав на державних мовах тих країн, які беруть участь у проекті. На додаток, Термачіч відзначила, що Рада Європи намагається зміцнити потенціал національних органів влади шляхом перекладу на державні мови різноманітних європейських практичних інструментів з прав людини для використання у судових процесах.

Спільний проект ЄС та Ради Європи Посилення спроможностей адвокатів щодо реалізації на національному рівні положень ЄКПЛ та Європейської соціальної хартії (переглянутої)” буде впроваджуватися в Україні, Вірменії, Грузії, Азербайджані, Молдові та Росії з 2013 по 2015 рік. Проект покликаний зміцнювати спроможності та практичні навички у сфері ефективного захисту прав людини в країнах-партнерах з особливим наголосом на питаннях рівноправності та недопущення дискримінації. Цілі проекту досягаються шляхом проведенням таких заходів, як підготовка державними мовами навчальних модулів та практичних матеріалів з питань розбудови потенціалу та посібників з прав людини. Передбачається навчання національних інструкторів з прав людини та організація тематичних семінарів для асоціацій адвокатів і правозахисних організацій, проведення регіональних та міжнародних тематичних конференцій з актуальних питань цивільного, кримінального й адміністративного права. Окремо планується створення інтернет форуму для обміну кращими практиками та досвідом між адвокатами та правозахисниками.
Контактна особа: Олена Картер, координатор проекту.

E-mail: [email protected] тел.: +380 44 425 02 62 або 303 99 16 (внутр. 110).

Версія англійською

Офіс Представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні: тел.: +380 44 425 02 62