РОЗШИРЕНИЙ ПОШУК

Home

English version

Міжнародна дорадча група


МДГ

Міжнародна дорадча група (“МДГ”) була створена за розпорядженням Генерального секретаря Ради Європи в цілях нагляду за дотриманням усіх вимог Європейської Конвенції про права людини та практики Європейського суду з прав людини при розслідуванні випадків насильницьких дій, які мали місце в Україні, починаючи з 30 листопада 2013 року.

Сер Ніколас Братца, голова МДГ, колишній голова Європейського суду з прав людини Володимир Буткевич, член МДГ, колишній суддя Європейського суду з прав людини Олег Анпілогов, член МДГ, депутат харківської обласної ради, колишній прокурор

Сер Ніколас Братца, голова МДГ, колишній голова Європейського суду з прав людини.

Володимир Буткевич, член МДГ, колишній суддя Європейського суду з прав людини.

Олег Анпілогов, член МДГ, депутат харківської обласної ради, колишній прокурор.

Мандат

МДГ буде працювати згідно зі своїм мандатом. Цей мандат був надісланий Генеральним секретарем Ради Європи на ім’я Прем’єр-міністра України листом від 3 квітня 2014 року. Міністр закордонних справ України у своїй відповіді від 1 травня 2014 року зазначив, що Уряд України вітає створення групи та зобов’язується сприяти її роботі.

Предмет дослідження

Предмет дослідження МДГ стосується подій на київському Майдані між 30 листопада 2013 року та 21 лютого 2014 року (“мітинги на Майдані”), але головну увагу група приділятиме нагляду над розслідуванням насильницьких дій, ким би вони не були вчинені, у чотирьох часових проміжках під час мітингів (“події, що цікавлять МДГ”): рано вранці 30 листопада 2013 року, 1 грудня 2013 року, 19?22 січня 2014 року та 18-21 лютого 2014 року.

Як отримується інформація

Згідно свого мандату, МДГ матиме повний доступ до всієї дотичної інформації та право звертатися за будь-якими додатковими відомостями, які вважатиме за необхідні, і отримувати їх:

  • Державні органи: МДГ підтримуватиме стосунки з певними державними органами з метою отримання необхідної для своєї роботи інформації (Прес-реліз від 7 травня 2014 р.).
  • Громадянське суспільство: відповідно до мандату, організації громадянського суспільства мають право вступати у контакт та вільно спілкуватися з МДГ. Для полегшення роботи МДГ прохання до громадських організацій, що бажають подати матеріали, зробити це до 11 червня 2014 р. відповідно до рекомендацій нижче (див. Рекомендації МДГ стосовно подання матеріалів громадськими організаціями.).
  • Громадяни: завдання МДГ полягає у здійсненні нагляду за дотриманням усіх вимог Європейської Конвенції про права людини та практики Європейського суду з прав людини при розслідуванні вказаних випадків насильства. Таким чином, група не вповноважена проводити власні розслідування і не має змоги приймати або відповідати на індивідуальні заяви про випадки насильства, які мають бути подані до компетентних органів влади.

МДГ вирішила звернутися до органів влади України з проханням надати їй інформацію щодо розслідування цих подій. Відповідні звернення будуть невдовзі надіслані. У найближчому майбутньому МДГ також організує шляхи отримання інформації від представників громадянського суспільства.

Міжнародна дорадча група просить надавати цю інформацію в ході підготовки до перших зустрічей у Києві, які відбудуться наприкінці червня 2014 р.
Контакти для ЗМІ: Daniel Höltgen, Прес-секретар Генерального секретаря.

Після закінчення своєї роботи МДГ оприлюднить звіт зі своїми висновками. За необхідності можуть також бути оприлюднені проміжні звіти. МДГ заявляє, що не буде розголошувати конфіденційні чи особисті відомості в ході своєї роботи або звітування про її результати.

 

Новини

Брифінг МДГ, 15.09.2014

МДГ та події в Одесі 2 травня 2014 року

В своєму листі від 12 вересня 2014 року на ім'я Генерального секретаря Ради Європи, Постійне представництво України при Раді Європи підтвердило,що уряд України повністю підтримує нагляд Міжнародною дорадчою групою над розслідуванням органами влади випадків насильства, які мали місце у Києві під час мітингів на Майдані.

Детальніше...


Брифінг МДГ, 12.09.2014

Брифінг Міжнародної Дорадчої Групи 10 вересня 2014 року

Минуло вже більше шести місяців після закінчення трагічних подій на Майдані. Крім того, більше п’яти місяців минуло з моменту призначення членів Міжнародної дорадчої групи у квітні 2014 року. Група вважає за доцільне надати коротку інформацію щодо своєї діяльності та напрацювань станом на сьогоднішній день, а також про майбутні кроки до завершення складання підсумкового звіту.

Детальніше...


Прес-реліз МДГ – Київ, 01.08.2014

Нові зустрічі Міжнародної дорадчої групи в Києві

Після візиту Голови Міжнародної дорадчої групи (МДГ) сера Ніколаса Братци до Києва, який відбувся 4 липня 2014 р., органи державної влади України надали МДГ нову інформацію про хід розслідування випадків насильства під час демонстрацій на Майдані.

Детальніше...


Прес-реліз МДГ – Київ, 04.07.2014

Після візиту Президента України Петра Порошенка до Страсбурга 26 червня 2014 року

Після візиту Президента України Петра Порошенка до Страсбурга 26 червня 2014 року, Голова Міжнародної дорадчої групи (МДГ), сер Ніколас Братза, відвідав Київ 4 липня 2014 року. Метою цього візиту була зустріч з низкою українських посадовців для обговорення інформаційних запитів, які нещодавно зробила МДГ з огляду на майбутні робочі зустрічі з відповідними сторонами в Києві.

Детальніше...


Всі новини МДГ...

 

Офіс Представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні: тел.: +380 44 425 02 62